Landscape Solutions

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩО ДО ДЕКОРАТИВНОЇ ПІДСВІТКИ ДІЛЯНКИ

Рекомендації щодо декоративної підстілки ділянки

Як виглядає Ваша заміська ділянка в нічний час доби? З настанням темряви кожен сад виглядає зовсім інакше. Вибір способу освітлення ландшафту в нічний час здатне перетворити Вашу ділянку на, приголомшливий уяву, карнавал різнокольорових вогнів, або на затишний куточок спокою і умиротворення на тлі вечірньої природи, що сяє в напівтемряві.

Саме тому у сфері ландшафтного дизайну важлива роль відводиться проектування системи освітлення. Крім того, що в нічний час різноманітні джерела світла на ділянці роблять його комфортнішим і безпечнішим для переміщення, професійний підхід до підбору та розміщення освітлювальних пристроїв може також повністю змінити образ вашого саду, або навіть стати основою його композиції. Декоративне освітлення ділянки дозволяє виділити певні елементи ландшафтного дизайну або навпаки приховати від людських очей його найменш привабливі ділянки.

У ландшафтному дизайні найбільш комфортним, з психологічного погляду, є освітлення меж ділянки, тому що цей прийом доставляє відчуття безпеки та захищеності. У декоративному оформленні системи освітлення ділянки особливе місце займає освітлення доріжок та підсвічування квіткових композицій. Правильно вибрані місця розміщення, спосіб роботи та інтенсивність світла пристроїв для освітлення квіткових композицій та доріжок можуть кардинально змінити зовнішній вигляд всього Вашого саду на краще.

При створенні підсвічування доріжок та освітлення квіткових композицій, перш за все, необхідно дотримуватися базових принципів освітлення ділянки:

Декоративне підсвічування окремих елементів ландшафтного дизайну має гармоніювати з іншими його складовими, доповнювати їх. Тобто, якщо у Вашому дизайні ландшафту передбачено достаток декоративних елементів та всіляких прикрас, то має сенс віддавати перевагу підсвічуванню у стилі мінімалізму. Якщо ж дизайн ділянки досить строгий і витриманий, допустимо використовувати складніші форми, кольори, розміри та різноманітні вишукування оформлення освітлювальних систем для підсвічування квітників та освітлення доріжок. Інакше, дизайн ділянки виявиться візуально перевантаженим та негармонійним.

Для того, щоб підсвічування доріжок і освітлення квітників виглядало максимально природно, дуже важливо дотримуватися правильного світлового балансу. Потрібно пам'ятати, що водоймища, доріжки та квітники є лише окремими декоративними елементами, інтенсивність підсвічування яких повинна змінюватись відповідно до їхньої ролі у загальній композиції ландшафтного дизайну.

При створенні системи освітлення доріжок і різних декоративних елементів у саду, слід пам'ятати, що в нічний час доби людина почувається набагато комфортніше, пересуваючись у напрямку від менш освітлених до об'єктів. Тому центром дизайнерської композиції і найбільш яскравим елементом в системі освітлення, як правило, рекомендують робити ганок або інші об'єкти розміщені, безпосередньо, біля входу в Ваш будинок.

Для підсвічування квітників та освітлення доріжок найкраще використовувати обладнання, яке здатне витримувати несприятливі погодні умови та незначні механічні пошкодження. Такий підхід позбавить Вас необхідності сезонної зміни освітлювальних систем, а також значно спростить процес і продовжить термін їх експлуатації.