Landscape Solutions

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДРЕНАЖ ТЕРИТОРІЇ

Про дренаж території

Дренаж – це система траншей, підземних каналів, труб та спеціальних водойм, призначених для відведення води, щоб уникнути надмірного зволоження та створення оптимального водно-повітряного балансу ґрунту.

Створення дренажної системи – один із базових елементів ландшафтного дизайну, що дозволяє вберегти свою ділянку від багатьох неприємностей. Першими ознаками необхідності встановлення дренажної системи є сезонні підтоплення, повільний догляд вологи після дощу, дебати газонів, а також спонтанне зростання на ділянці водної та навколоводної рослинності. Своєчасне встановлення дренажної системи захистить Вашу ділянку від безлічі проблем, пов'язаних з підвищеним рівнем вологості, таких як заболочування території та загибель рослин, а також убереже Ваш будинок від підтоплень та деформації фундаменту.

Дренажні системи відрізняються одна від одної глибиною розташування та типом конструкції елементів (відкриті та закриті типи). На вибір відповідного для конкретної ділянки типу дренажної системи та місця її розташування впливають такі фактори, як рельєф ділянки, рівень ґрунтових вод, склад та стан ґрунту, а також різні види забудов, розташованих на території.

З точки зору розташування основних елементів, системи для відведення води діляться на глибинні та поверхневі дренажні системи. Поверхневі дренажні системи використовуються для відведення талих вод та атмосферних опадів з поверхні ґрунту. Система поверхневого дренажу є конструкцією, що складається, як правило, з дощеприймачів, каналів (траншей) для відведення вологи і водоприймачів (спеціальних водойм або зливової каналізації). Поверхневий дренаж, як правило, встановлюють по периметру території ділянки або його споруд, а також точково в місцях, де необхідне локальне відведення води (наприклад, під поливальними кранами або водостоками дахів). Глибинні дренажні системи застосовують зниження рівня грунтових вод і відведення зайвої вологи межі ділянки. Закритий глибинний дренаж складається із системи, заритих на оптимальну глибину, труб із перфорованими стінками, через які вода потрапляє всередину, а потім відводиться в каналізації, колодязі, водойми, або спеціальні відстійники. Установка глибинних дренажних систем – найбільш ефективний спосіб уберегти від підмивів та деформації фундамент свого будинку, а також захистити від руйнування кореневу систему рослин. Крім того, встановлення глибинної дренажної системи в умовах нестабільного глинистого ґрунту, пересиченого великою кількістю води, є найкращим (а іноді єдиним можливим) рішенням для нормалізації повітряно-водного балансу та оздоровлення ґрунту.

Створення дренажної системи - це серйозний комплекс робіт з планування будівництва та обладнання, здійснювати який краще за допомогою висококваліфікованих професіоналів у цій сфері. Вибір оптимального типу дренажної системи та її якісна установка вимагає виконання високоточних розрахунків, а також обліку безлічі геологічних параметрів рельєфу та інших особливостей Вашої ділянки. На етапі проектування та створення плану дренажної мережі, фахівцями розраховується рівень ґрунтових вод, градус ухилу траншей та канав, черговість їх розташування, оптимальна глибина занурення складових частин дренажної системи та інші важливі дані. Навіть невеликі неточності в розрахунках, або упущення з огляду на будь-які параметри конкретної ділянки, можуть посилити водний режим грунту і призвести до виникнення величезної кількості нових проблем.
Завдяки багаторічному досвіду та високому рівню професіоналізму нашої команди, а також використанню у своїй роботі найсучасніших матеріалів та технологій, компанія Design Solutions може гарантувати Вам створення якісної надійної дренажної системи, що ідеально відповідає всім вимогам та особливостям саме Вашого ландшафту.