Landscape Solutions

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗМІЦНЕННЯ СХИЛІВ

Про зміцнення схилів

Досить часто рельєф заміської ділянки виявляється досить далеким від ідеалу. Впадини, яри та пагорби можуть здатися серйозною перешкодою на шляху до створення гарного та безпечного ландшафту. Різні нерівності рельєфу стають причиною безлічі неприємностей на кшталт необхідності частішого поливу рослин, розташованих на схилах, скупчення і застою води у западинах, а також загрози руйнування, розміщених на схилах об'єктів через можливе обсипання грунту.

Найкращим рішенням у таких ситуаціях стає зміцнення схилів, а також, у разі потреби, захист ґрунту від ерозії. Важливою складовою створення гарного та безпечного ландшафту є професійний підхід до зміцнення укосів та захисту ґрунту від обсипання. При плануванні зміцнення схилів та укосів необхідно враховувати такі фактори, як рівень нахилу, вихідну структуру ґрунту, близькість ґрунтових вод, а також можливість таких природних руйнувань, як осипання, підмиву або зсувів.

Виходячи з даних умов, вибираються способи та матеріали для зміцнення схилів та захисту ґрунту від ерозії.

Наприклад, для зміцнення щодо пологих схилів досить застосування натурального способу зміцнення з допомогою висадження рослин. Коренева система рослин у таких випадках може зафіксувати та зміцнити ґрунт, тим самим оберігаючи його від руйнування. Для зміцнення більш крутих укосів та схилів використовуються різноманітні матеріали та конструкції, вибір яких залежить від вихідних параметрів кожної конкретної ділянки. Найбільш популярними матеріалами для зміцнення крутих схилів на сьогоднішній день є каміння, бетонні плити, короби та габіони, а також різні види грат із пластику, або металу. Для захисту ґрунту від ерозії під впливом природних факторів, крім натурального способу зміцнення за допомогою кореневої системи рослин, часто застосовуються спеціальні матеріали: геомати та біотекстиль. На відміну від натурального способу зміцнення схилів, фіксація ґрунту за допомогою таких матеріалів, займає значно менше часу і може проводитися на досить крутих укосах.

Яким би не був вихідний рельєф Вашої ділянки, його завжди можливо модифікувати за Вашим бажанням, якщо грамотно підійти до завдання зміцнення схилів та укосів та довірити його вирішення професіоналам, які зможуть підібрати оптимальні матеріали та методи зміцнення спеціально для Вашої ділянки.