Landscape Solutions

ОБСЛУГОВУВАННЯ ШТУЧНИХ ВОДОЄМІВ

Обслуговування штучних водойм

Штучні водоймища, як правило, відіграють провідну роль у композиції ландшафту, є головним декоративним об'єктом, що привертає увагу.

Стало бути, цілком природно, що кожному господарю хотілося б зберегти штучне водоймище такою ж красивою живою прикрасою своєї ділянки, як можна довше. Для того, щоб ваша водойма завжди виглядала доглянутою оазисом у вашому саду, необхідно дотримуватися основних правил його експлуатації, а також регулярно, принаймні, кілька разів на рік, проводити спеціальні процедури, що доглядають. Максимально якісне обслуговування штучних водойм вимагає певних професійних навичок та наявності спеціального обладнання для проведення необхідних заходів, щоб облагородити їх зовнішній вигляд і поліпшити природний стан водойми.

Основними показниками стану вашої водойми є чистота і швидкість течії води, а також рівень здоров'я флори та живих організмів, що мешкають у ньому. Помутніння води та погіршення стану екосистеми водойм, призводять до утворення ділянок із зацвітаючою водою та цвіллю, появі відштовхувального запаху поблизу нього, а також утворенню маслянистої плівки на поверхні води. Основними факторами, що негативно впливають на загальний вигляд і стан води в її штучних джерелах, є процеси життєдіяльності флори та фауни, що населяє водойму, а також кліматичні та погодні умови.

Серед заходів, покликаних контролювати показники природних параметрів та зовнішнього вигляду водойм, виділяють:

Перевірка комплектуючих систем та технічне обслуговування фільтрів, насосних систем та інших спеціальних пристроїв для водойм.
Перевірити хімічний склад води. Оскільки залежно від рівня вмісту тієї чи іншої речовини, характеристики кольору, запаху та загального стану води можуть суттєво змінюватися, надзвичайно важливим є контроль та підтримання належного рівня її хімічних показників.

Біологічний контроль за станом екосистеми водойми. Як правило, включає аналіз рівня здоров'я рослинної і тваринної системи, а також розробку плану з подальшого догляду. Такий план може включати, наприклад, приблизний графік підрізання стебел і пересадки рослин, заходи щодо контролю температурних показників води і приблизний раціон і графік годівлі для поліпшення рівня природного стану риб та інших водних тварин, що населяють ваше водоймище.

Очищення водоймища від забруднень. Найпопулярнішими видами очищення та обслуговування штучних водойм на сьогоднішній день є:

  • Механічна очистка
  • Хімічна очистка
  • Очищення води за допомогою ультрафіолетового випромінювання

Іноді, як крайнього заходу для повернення водойму нормального природного стану, застосовується метод повної заміни води у водоймі.

Обслуговування штучних водойм - це трудомісткий процес, що вимагає грамотного кваліфікованого підходу, наявності необхідного технічного обладнання та знання всіх варіантів для його найбільш ефективного застосування. Ми рекомендуємо довіряти обслуговування водойм на своїй ландшафтній ділянці виключно професіоналам, що дозволить вам суттєво заощадити не лише власні сили, а й нервові клітини, а також матеріальні витрати на подальший догляд, обслуговування та відновлення штучних водойм.