Landscape Solutions

ОГЛЯД ШТУЧНИХ ВОДОЄМІВ

Огляд штучних водойм

Що може бути приємніше звуку води, що переливається, і виду барвистих сонячних відблисків і відображень на її поверхні?

З психологічної точки зору, динамічний рух води, на кшталт течії струмків, переливів водоспадів, або веселого дзюрчання фонтанів, приносять людині почуття умиротворення, змушують почуватися бадьорішим, активнішим і життєрадіснішим. Вода, як елемент ландшафтного дизайну, є одним з найкращих та найпопулярніших способів створення красивої та гармонійної композиції ландшафту. Не варто засмучуватися, якщо Вам пощастило трохи менше, ніж власникам заміських територій із природними ставками та іншими видами природних водойм. Для створення красивого образу та чудової атмосфери на своїй ділянці Ви можете замовити створення штучної водойми.

Серед різних видів штучних водних об'єктів поділяють водоймища, в яких вода перебуває в статичному стані (наприклад, штучні ставки і басейни), а також штучні водоймища з динамічними переливами та течією води (штучні струмки, водоспади, фонтани). Вибір на користь того чи іншого типу штучних водойм залежить від розмірів вашої ділянки (чим менше площа території вашої ділянки, тим більш компактною має бути водойма), і ваших персональних переваг.

Штучні водоймища, вода в яких перебуває у стані постійного руху, найкраще підходять для великих ділянок, дизайн яких не перевантажений іншими декоративними об'єктами. Для того, щоб вам було легше визначитися з вибором штучної водойми для своєї ділянки, розглянемо основні особливості найпопулярніших видів динамічних штучних водойм:

Штучні струмки
Штучні струмки є аналогом природних водовідтоків, вузької, витягнутої в довжину і звивистої форми. Залежно від земного рельєфу, на якому планується розміщувати штучні струмки, їх ширина буде збільшуватися зі зниженням рівня нахилу і, відповідно, звужуватися з його підвищенням. Для того, щоб регулювати швидкість течії води в струмках, використовують різні рівні їх нахилу. Для декорування берегів штучного струмка в ландшафтному дизайні використовується найширший спектр матеріалів – від штучного піску та каміння до різноманітних видів рослин.

Штучні водоспади
Штучні водоспади, в порівнянні з іншими видами декоративних штучних водойм, з технічного погляду є найбільш складними в конструюванні об'єктами. Однак, будь-які складнощі в проектуванні та спорудженні на ділянці штучного водоспаду з лишком компенсуються його приголомшливим виглядом та враженням, яке цей тип водоймища виробляє на оточуючих. Вода в штучних водоспадах переміщується з резервуару до спеціального басейну, звідки за допомогою спеціальних фільтрів перекачується у зворотному напрямку. Чудовий за своєю красою ефект падіння води досягається в штучних водоспадів за рахунок різниці в рівні уступів, якими повинен проходити водотік. Особливо ефектно виглядають водоспади, для прикраси яких було створено окремі кам'янисті прибудови у вигляді штучних скель та печер.