УКЛАДАННЯ РУЛОННОГО ГАЗОНУ

Рулонний газон – зручний та практичний варіант озеленення присадибної ділянки. Він дозволяє досягти вражаючих результатів, без зайвих витрат часу, додавши ділянці сучасний і приємний зовнішній вигляд.
Укладання газону рулонного типу включає кілька етапів, від дотримання технології яких залежить естетичність результату стан галявини надалі.
Проектування та розбивка площі
Пристрій рулонного газону починається з планування та розмітки. При цьому враховуються всі деталі зовнішнього вигляду майбутнього лужка, визначається її функціональне призначення, проводиться визначення типу ґрунту та вибирається тип дерну.
Підготовка площі
По закінченні першого етапу розпочинаються роботи, які закладають основу привабливого зовнішнього вигляду газону та його високих експлуатаційних якостей:
підготовка площі до робіт, що включає збирання та вивезення залишків будівельного сміття, якщо така є;
видалення бур'янів, яке може проводитися як за допомогою гербіцидів, так і вручну, залежно від кількості та видового складу бур'янів.
Підготовка ґрунту
Коли місце для майбутнього газону розчищене, розпочинають підготовку ґрунту під нього. Ґрунт вирівнюють, щоб досягти ідеальної поверхні. На низинних ділянках або ґрунтах з високим вмістом глини рулонний газон може потребувати влаштування дренажу, що відводить від коріння рослин надлишок вологи. Крім того, на цьому етапі робіт проводять внесення необхідних для кращого приживання газону підживлення.
Загалом, під час підготовки грунту проводять:
- вирівнювання ділянки;
- укочування ґрунту;
- внесення добрив та укорінювачів.
Укладання газону
Коли ґрунт повністю підготовлений, приступають безпосередньо до укладання рулонного газону. На цьому етапі здійснюють:
- укладання дерну;
- укатку газону для забезпечення повноцінного контакту коріння з ґрунтом.
У процесі роботи дернини щільно притискають один до одного, стиковуючи краї з невеликим надлишком, як би гіркою - так, щоб після укочення між дернинами не утворилося зазорів. Маленькі шматочки не укладають з обох боків, так як це зменшує ймовірність їх нормальної приживаності. Кожен ряд дерну повинен закінчуватися цілим шматком або, принаймні, його половиною.
Пластини дерну необхідно укладати по прямій лінії. Якщо необхідно надати газону округлі контури, пластину підрізають по потрібному контуру, а не згинають.
Дернини повинні лежати в шаховому порядку, утворюючи чергування, подібне до цегляної кладки. Щоб уникнути підсихання газону по периметру, що небажано, краї засипають ґрунтом.
Полив після укладки
Готовий рулонний газон необхідно рясно полити. Слід зазначити, що в період, коли рулонний газон приживається, що займає два тижні, потрібне регулярне надходження вологи. Особливо важливо це у спекотні літні місяці. Пересуватися по укладеному газону під час поливу, якщо в цьому є потреба, слід по сухій частині і досить обережно.
Через два тижні газон можна експлуатувати без обмежень.
Звернувшись до нас, ви можете замовити послуги висококваліфікованих фахівців, які виконають весь комплекс робіт із укладання рулонного газону швидко та якісно. Зв'яжіться з нашими фахівцями зараз і ми надамо вам всі необхідні консультації.